• Kultura

Razstava našega slikarja Francija Avberška v Podhodu Pošte v Velenju

14. Maj 2021

Muzej Velenje je z veliko zavzetostjo direktorice Mojce Ževart 10. maja 2021 v Podhodu Pošta v Velenju pripravil razstavo našega slikarja Francija Avberška. Na razstavi so dela ustvarjena v letih 2020-2021 ter delček slikarjevega umetniškega in družbenega življenja pred poškodbo v letu 2015. Prevladujejo motivi dreves in tako kot avtor pravi, da živijo povsem na mestu, a vseeno neprestano rastejo. Kljub skrajšanim vejam se je moč upirati dežju in nevihtam ter slaviti življenje.
Francija Avberška je za slikanje navdušil legenda med našimi slikarji Vojko Gašperut in se je kmalu pridružil slikarjem pri Zvezi paraplegikov Slovenije. Še več! Že v letu 2020 je postal tudi član elitnega Mednarodnega slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami. Mesto razstave omogoča velik ogled mimoidočih obiskovalcev, odprta pa bo do konca junija.
O slikarju preberite več na spletnih straneh Zveze paraplegikov Slovenije in Založbe UNSU.