• Aktualni dogodki

Slovenija druga, Centrih tretji na svetovnem prvenstvu v športnem ribolovu

11. Oktober 2021

V Radečah je v organizaciji Ribiške družine Radeče od 6. do 9. oktobra 2021 potekalo svetovno prvenstvo v športnem ribolovu s plovcem za invalide, veterane in ribiče nad 55 let.
Prvenstva se je udeležilo 34 ekip iz 18 držav, med njimi so tekmovali tudi slovenski ribiči. V ekipni konkurenci je bila prva Italija (18-40.174), odlično drugo mesto je osvojila Slovenija (21-34.908), tretje pa Belgija (35-215).
V posamični konkurenci med invalidi pa je vrhunski rezultat dosegel Rudi Centrih (6.233) - Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske, ki je osvojil bronasto odličje. Prvo in drugo mesto sta zasedla Italijana Giovani Bottazzi (8.644) in Franco Conte (7.203).
Da gre za veliko športno tekmovanje je s svojo prisotnostjo potrdil tudi Claudio Matteoli – predsednik Mednarodne federacije za sladkovodni športni ribolov (FIPSed), ki je organizatorje pohvalil za odlično izpeljano tekmovanje.
Tekmovalci so v posameznih kategorijah ribe lovili na različnih lokacija, ribiči invalidi so svoje ribiško znanje prikazali pod ribiškim domom Radeče na reki Savi.