• Šport

Henrik Plank do norme za svetovno prvenstvo na Japonskem

25. Marec 2024

Na mednarodnem mitingu v Jesolu (Italija) so 25. marca 2024 atleti sklenili tekmovanje. V slovenski reprezentanci so nastopili: Henrik Plank (met diska), Nejc Stakne (met diska, suvanje krogle in met kopja), Metoda Žnidarec (suvanje krogle, met diska, met kopja) ter Robi Kogovšek (tek na 400 in 1500 metrov).
Med atleti Zveze paraplegikov Slovenije je Henrik Plank v metu diska z rezultatom 13,83 metra zasedel 5. mesto in s tem rezultatom dosegel normo za svetovno prvenstvo na Japonskem in paralimpijskih igrah v Parizu. Nejc Stakne je v metu kopja zasedel 4. mesto (20.43 metra, 5. v metu diska (19.96 metra), kroglo pa je sunil 9.38 metra. Metoda Žnidarec je bila šesta v metu diska (10.36 metra), sedmo mesto pa je zasedla v metu kopja (7.85). Vsi trije so člani Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske.