Finalni par sta KKI Vrbas in KIK Zmaj

20. April 2024

Ekipe, ki so se uvrstile v polfinale, so tekme odigrale 20. aprila 2024 v športni dvorani Skenderija v Gradačcu.
Šest ekip - KKI Vrbas in KIK Zmaj Gradačac (obe BiH), Parasport Slovenia (Slovenija) KKI Zagreb (Hrvaška), Paramont (Črna Gora) in KKK Singidunum-Crvena zvezda (Srbija), so s četrtim krogom v Banja Luki sklenile tekmovanje v rednem delu 16. sezone. Tekmovanje tudi v letošnji sezoni poteka v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije, glavni pokrovitelj je Nova ljubljanska banka.
V odmoru med prvo in drugo tekmo so športnike in goste pozdravili in nagovorili Edis Dervišagić, župan občine Gradačac ter Almir Gazibegović, direktor NLB Banke podružnica Tuzla 2 in Jakub Džinić, predsednik Zmaj Gradačac. Almir Gazibegović pa je odprl turnir v Gradačcu z uvodnim metom druge tekme.
V prvi polfinalni tekmi sta se pod koši srečali KKI Vrbas in KK OSI Paramont. Boljša je bila ekipa KKI Vrbas, ki je že v prvi četrtini naredila koš razliko in jo v nadaljevanju samo še povišala. Zmagala je z visoko koš razliko 102:39.
V drugem polfinalnem paru sta se za drugega finalista udarili Parasport Slovenia in KIK Zmaj. Slovenska ekipa je odlično otvorila prvo četrtino in si priigrala manjšo prednost. V nadaljevanju je ekipa KIK Zmaj prešla v vodstvo in tekmo rutinirano pripeljala do konca, kjer je zmagala z rezultatom 62:55.
Najboljši strelci: Ramo Rekanović – (KK OSI Paramont) 173, Vlado Švraka – (KKI Vrbas) 130, Haris Kuduzovič – (Parasport Slovenia) 102.
Tekme so sodili: Damir Kunosić (BiH), Darko Šovran (SRB) in Darko Juraga (HRV), delegat je bil Mitja Dečman.
Delo v ligi usklajuje izvršni odbor – predsednik je Dražen Štrok, člani pa, vodja lige Gregor Gračner, Žarko Tomšič, Biljana Nedić in Vladan Nikolić.
Generalni in zlati pokrovitelj je Nova ljubljanska banka, ki je tudi v 16. sezoni lige namenila dva košarkarska vozička, srebrni pokrovitelj je Bauerfeind, medijski pa Košarka.si
Že 16 let NLB d.d. podpira Ligo NBL Wheel. To je izjemna inspirativna zgodba, ki lahko služi kot svetal primer za vse ostale organizacije in tekmovanja. Predvsem pa je primer, kako se lahko nekaj organizira, sofinacira in udejanji športne in ostale cilje, če se združijo in povežejo dobri ljudje z dobro voljo ter pozitivna energija. Banki NLB d.d. je v izjemno čast, da lahko podpira to zgodbo, s katero tudi NLB d.d. krepi kvaliteto življenja udeležencev lige, hkrati pa s to zgodbo tudi povezuje regijo. Verjamem, da s takim tempom nadaljujemo,” je povedal Almir Gazibegović, direktor NLB banke Tuzla 2.
Foto: Drago Perko