• Šport

Državno prvenstvo v kegljanju za invalide

28. September 2020

Zveza za šport invalidov Slovenije-Slovenski paralimpijski komite je 27. septembra 2020 na desetsteznem kegljišču Golovec v Celju pripravila državno prvenstvo v kegljanju za invalide. Med številnimi tekmovalkami in tekmovalci, ki so nastopili v dvanajstih kategorijah, so tekmovale tudi kegljačice in kegljači iz petih pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije.
Med kegljači paraplegiki je v moški konkurenci naslov državnega prvaka osvojil Tone Kanc – DP-NM (492), podprvak je postal Viktor Rupnik DP-LJ (465), tretje mesto pa je osvojil Miran Jernejšek - DP-MB (451).
Tudi v ženski konkurenci je naslov državne prvakinje osvojila kegljačica DP-NM Martina Glavič (417), podprvakinja pa Nataša Godec DP-MB (365).
Pri kegljačih tetraplegikih je prvak postal Aleš Povše DP-CE (419), podprvak pa Damjan Herček DP-MB (368).
V skupini KTŽ je tekmovala le Marta Janežič DP-MS in podrla 341 kegljev.
Za pravilni potek tekmovanja in izračun rezultatov je poskrbela sodniška služba iz domačega kegljaškega kluba.