Borut Sever ponovno izvoljen za predsednika NSIOS

17. December 2020

Na 5. seji zbora članic NSIOS je bil 16. decembra 2020 za predsednika NSIOS za mandatno obdobje 2020-2024 ponovno izvoljen Borut SeverIzvoljeni so bili tudi trije podpredsedniki nacionalnega sveta, člani predsedstva, člani Nadzornega odbora in njihovi namestniki ter člani častnega razsodišča.
- podpredsedniki: Mateja Toman (DDS), Dragutin Novak (ZDIS) in Matej Žnuderl (ZDSSS);
- člani predsedstva: Mateja De Reya (Sožitje), Simona Gerenčer Pegan (Dlan) in Midhet Huskič (DŠIS);

- člani Nadzornega odbora: Zdenka Ornik (ZDIS), Iztok Mrak (DDS) in Edvard Rednak (Multipla skleroza);
- namestniki članov nadzornega odbora: Martina Glavič (ZPS) in Andrej Pagon (ZDVIS);

- člani častnega razsodišča: Ivan Kostrevc (ZDIS), Robert Ljubi (DAS), Stanko Novak (ZPS), Mojca Sušec (DDS) in Antonija Zupančič (Multipla skleroza).
Borut Sever, univerzitetni diplomirani pravnik, na področju invalidskega varstva aktivno deluje od vključitve v matično organizacijo. Ob nastanku invalidnosti je v prometni nesreči leta 1991 utrpel poškodbo vratne hrbtenice in dobil nekoliko lažjo obliko tetraplegije.
Seja zbora članic NSIOS je prvič potekala na spletni platformi in z elektronskim glasovanjem.
Uspešno delo in iskrene čestitke
Zveza paraplegikov Slovenije