40 let obeležili tudi v Društvu paraplegikov severne Primorske

19. September 2019

Društvo paraplegikov Severne Primorske je bilo ustanovljeno  leta 1979, štirideset  let delovanja pa so obeležili 17. septembra v veliki dvorani Mestne občine Nova Gorica.
Na slovesnosti je predsednik društva Matej Gruden orisal vrsto društvenih aktivnosti in dejavnosti s posebnimi socialni programi. Pripomnil je še, da poslanstvo društva svojim članom skuša kljub njihovi invalidnosti omogočiti čim bolj polno in kvalitetno življenje.
Zbrane je na slovesnosti nagovoril župan Mestne občine Nova Gorica Klemen Miklavič, z nagovorom pa se mu je pridružil tudi predsednik Zveze paraplegikov Dane Kastelic.
Društvo paraplegikov severne Primorske danes šteje osemdeset članov in je eno izmed devetih članic Zveze paraplegikov Slovenije. Trenutno je njihov najpomembnejši cilj kako priti do novega prepotrebnega kombija.