40 let Društva paraplegikov Istre in Krasa

15. November 2019

Društvo paraplegikov Istre in Krasa je prešlo dolgo pot 40 letnega organiziranega delovanja. Ta visoki jubilej, so praznovali 13. novembra 2019 v primorskem  družbenem centru ROTUNDA v Kopru.
Člane in goste je pozdravil in nagovoril predsednik društva DPIK Željko Geci in v uvodnih besedah na kratko predstavil prehojeno pot društva, od ustanovitve do današnjih dni. Hkrati je članom društva čestital ob njihovem prazniku.
V nadaljevanju je prisotne nagovoril predsednik Zveze paraplegikov Slovenije Dane Kastelic, ki je poudaril pomen tradicionalnega delovanja lokalnih društev v sodelovanju z Zvezo. Poudaril je pomen skupnega sodelovanja vseh društev pri zagotavljanju socialnih pravic. Udeležence slovesnega dogodka je s čestitkami ob visokem jubileju nagovoril tudi župan Mestne občine Koper Aleš Bržan in obljubil boljše sodelovanje na vseh področjih, ki zadevajo člane in njihove potrebe.
Jubilej društva so z udeležbo počastili tudi; županja občine Hrpelje-Kozina Saša Likavec Svetelšek, župan občine Sežana David Škrabar in kar nekaj članov društva, njihovih svojcev, prijateljev, sodelavcev, sponzorjev, donatorjev in drugih uglednih gostov, ki so bili v vseh teh letih v kakršnem koli smislu tesno povezani z društvom, predvsem pa z njihovimi člani. Ob tem so Luki Koper, d.d., Športnemu kulturnemu društvu Mušketirji in Moto klubu Springers riders iz Hruševja podelili zaslužena priznanja.
V kulturnem programu, ki ga je vodila Vesna Kovač, so jubilejni dogodek obogatili in popestrili: z umirjenimi slovenskimi melodijami kitarist Toni Rot in violinistka Mateja Klavžar, ter učenci osnovne šole Marezige, ki so jim pod mentorstvom učiteljice Katje pričarali izredno lepo plesno prireditev. V programu se je s svojo poezijo predstavil tudi pesnik Benjamin Žnidaršič.
Ob 40. obletnici delovanja društva je izšel Zbornik, ki v sliki in besedi predstavlja delovanje društva. Zbornik je uredil in za tisk pripravil Benjamin Žnidaršič, natisnila pa Tiskarna Zdenko Rudolf s.p.