16. kongres Evropske zveze paraplegikov - ESCIF

30. Avgust 2021

V švicarskem mestu Nottwil je od 25. do 27. avgusta 2021 potekal 16. kongres Evropske zveze paraplegikov Escif. Odvijal se na temo konvencije o pravicah invalidov, v okviru katerega je bilo v dveh dneh predstavljenih kar nekaj zanimivih prispevkov. Kongresa se je udeležilo okrog 40 predstavnikov trinajstih evropskih držav. Med njimi tudi Mirjam  Kanalec - članica upravnega odbora Escif in Borut Sever, ki je na kongresu predstavil alternativno poročilo Slovenije, ki je bilo sicer že predstavljeno dve leti nazaj, v skladu s konvencijo o pravicah invalidov v Ženevi.
27. avgusta je potekala skupščina delegatov kjer so med drugim potrdili poročilo za leto 2020 in proračun za leto 2022. Skupščina je potrdila tudi skupni projekt, ki so ga predlagali predstavniki švedske zveze paraplegikov. To je projekt ureditve električnih polnilnic dostopnih za invalide