Šahisti v Celju odigrali drugi krog

28. Januar 2020

Drugo kolo šahovske lige ZPS-GRADEX je 28. januarja 2020 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske.
V Domu ob Savinji se je pomerilo 11. šahistov iz treh pokrajinskih društev Zveze – DP Celje, DP Ljubljana in DP Maribor. Po sodnikovih navodilih so šahisti po švicarskem sistemu odigrali sedem hitropoteznih partij. Za razmišljanje in poteze so imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani šahisti tetraplegiki pa dvanajst minut.
V ekipni konkurenci je zmagala ekipa DP Ljubljana (14,0), druga je bila z enakim številom točk DP Celje, tretja pa DP Maribor (11,0)
Med posamezniki se je zmage veselil Igor Jeranko – DP – CE (5,5), na drugo mesto se je zavihtel Adam Dmitrovič (5), na tretje pa Jasmin Sabljakovič (4,5) – oba iz DP – LJ.
Tekmovanje je po pravilih Šahovske zveze Slovenije brez zapletov vodil arbiter Marko Jurič.
Pokrovitelj lige je GRADEX d.o.o. iz Šempetra v Savinjski dolini.