Čestitke ob Dnevu slovenskega športa

23. September 2021

Slovenija je ena redkih držav na svetu, ki ima svoj državni praznik športa. Praznujemo ga 23. septembra, ko so olimpijci Iztok Čop, Luka Špik in Rajmond Debevec na poletnih olimpijskih igrah v Sydneyu zmagali v svojih disciplinah.
Ob prazniku se čestitkam pridružujemo tudi športniki paraplegiki in tetraplegiki Zveze paraplegikov Slovenije, ki smo prav tako na najvišjih mednarodnih tekmovanjih osvojili vrhunske rezultate in medalje za prva mesta. Samo na največjem in na najprestižnejšem svetovnem tekmovanju – paralimpijskih igrah so športnice in športniki paraplegiki in tetraplegiki lokalnih društev Zveze osvojili 4 zlate, 9 srebrnih in 13 bronastih medalj. Torej, več kot polovico vseh medalj slovenskega paralimpijskega športa.
S tem parašportniki paraplegiki in tetraplegiki uspešno sodelujemo pri pisanju športne zgodbe slovenskih športnikov invalidov.
Čestitke – Zveza paraplegikov Slovenije.