XI. Dnevi upravnih enot 2019

22. September 2019

Na Policijski akademiji v Tacnu so od 18. do 21. septembra 2019 potekali XI. Dnevi upravnih enot 2019, na katerih so na predavanjih in delavnicah razpravljali:
-  kako poslovati, kako komunicirati s strankami s posebnimi potrebami, kako jim stopiti naproti, jih razumeti in jim pomagati skozi labirint upravnega postopka in
- odkrivanju zlorab identitete in dokumentov.
Na dnevih so sodelovali predstavniki: Zveze društev gluhih in naglušnih Slovenije, Združenja gluhoslepih Slovenije DLAN, Centra IRIS, Spominčice – Alzheimer Slovenija, Generalne policijske uprave, Policijske uprave Ljubljana, Postaje letališke policije in Zveze paraplegikov Slovenije.
V uvodu je udeležence nagovoril minister za Javno upravo Rudi Medved, nato pa so predstavniki omenjenih organizacij v temah predstavili:
- gluhi in naglušni v upravnih postopkih - Matjaž Juhart;
- pristop do ljudi z gluhoslepoto in sporazumevanje z njimi - dr. Simona Gerenčer – Pegan;
- kaj je samostojnost gibalno oviranega invalida - Dane Kastelic;
- zmote in resnice o slepoti - Katjuša Koprivnikar;
- pozabljivost ali demenca - dr. Milica Gregorič – Kramberger, dr. med;
- odkrivanje zlorab identitete in dokumentov - Petra Sošić
Delavnice so potekale v šestih učilnicah.