Prvi krog lige in 28. Magdičev memorial v kegljanju

19. Januar 2022

Bilten - Na kegljišču Vikend v Radencih so 18. januarja 2022 z novo tekmovalno sezono pričeli tudi kegljači in kegljačice. Prvi krog in 28. Magdičev memorial je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije.
Tokratnega tekmovanja se je udeležilo 31 kegljačic in kegljačev iz sedmih pokrajinskih društev Zveze, ki so se pomerili v štirih kategorijah.

Ekipne uvrstitve:
Prvo mesto je z največ podrtimi keglji osvojila DP Novo mesto (1.623), druga je bila DP Maribor (1.557), tretja DP Celje (1.495), četrta DP Ljubljana (1.392), peta DP Koper (1.254), šesta DP Murska Sobota (1.223), sedma pa DP Slovenj Gradec (1.063).
Posamične uvrstitve:
V najmočnejši moški konkurenci je zmagal Tone Kanc DP-NM (477), na drugo mesto se je zavihtel Miran Jernejšek DP-MB (436), tretji je bil Viktor Rupnik DP-LJ (435).
V ženski konkurenci je slavila Martina Glavič DP-NM (384), druga je bila Senka Ivaniševič DP-LJ (382), tretja pa Nataša Godec DP-MB (354).
Tetraplegiki:
V težje gibalni skupini je največ kegljev podrl Aleš Povše DP-CE (450), drugi je bil Damjan Herček DP-MB (372), na tretje mesto se je zavihtel Siniša Jeremič DP-KP (327).
Veterani:
V konkurenci veteranov je pri podiranju kegljev imel najbolj natančno roko Ludvik Škraban DP-MS (397), drugi je bil Franc Kuhelj DP-NM (339), tretji pa Boško Božič DP-KP (331).
Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije je tekmovanje posvetilo tudi prvemu najboljšemu kegljaču med paraplegiki in svojemu članu Jožetu Magdiču. V spominskem tekmovanju so najboljše ekipe prejele pokale, najboljši tekmovalci pa medalje. Ob razglasitvi rezultatov jih je podelil športni referent Franc Borovnjak. Za pravilni potek tekmovanja in vnos rezultatov sta skrbela sodnika Dušan Pohovnikar in Oto Kos.