• Šport

Prekmurski strelci ostajajo nepremagljivi

16. Junij 2021

Rezultati - Strelci, ki streljajo z zračnim orožjem so s četrtim krogom 15. junija 2021 na strelišču TVD Partizan v Murski Soboti zaključili tekmovanje v ligi 2020-2021. Na vrhu je ponovno ekipa prekmurskih strelcev, ki je že vrsto let nepremagljiva. Druga je bila DP Podravja, tretja DP Koper, četrta DP Celje, peta pa DP Ljubljana.
V posamični konkurenci strelcev v skupini SH1 je bil najboljši strelec zmagovalne ekipe Jožef Franc, v skupini SH2, kjer težje gibalno ovirani tetraplegiki streljajo z naslonom pa Slavko Dunaj . V tekmovanju z zračno pištolo je najvišji rezultat dosegel Gašper Peček iz DP Novo mesto.
Vendar je treba poudariti, da tako ekipe, kot posamični strelci niso nastopili v vseh štirih, oz. treh krogih.
Rezultati četrtega kroga
Zadnji krog strelske lige je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov  Prekmurja in Prlekije. Tekmovanja se je udeležilo 33 strelcev iz sedmih pokrajinskih društev Zveze.
V ekipni konkurenci je zmagala ekipa DP-MS (1.097), druga je bila DP-MB (1.050), tretja DP-KP (990), četrta DP-CE (949), peta pa DP-LJ (905).
V posamični konkurenci v najmočnejši skupini SH1 je zmagal Franc Pinter DP-MB (368), drugi je bil Jožef Franc DP-MS (367), tretji pa Damjan Žerjav DP-KP (332). Med strelci v skupini SH2 so prva tri mesta osvojili strelci DP-MS. Največ krogov je dosegel Slavko Dunaj (367), drugi je bil Venčeslav Bezjak (364), tretji pa Leon Jurkovič (363).
V streljanju z zračno pištolo se je zmage veselil Anton Bavec DP-LJ (365), drugo mesto si je pristreljal Gašper Peček DP-NM (257), tretji pa je bil Vinko Hren DP-CE (208).
Rezultati lige 2020-2021
Strelci so v sezoni 2020-2021 prvi krog odstreljali v Ankaranu, drugi na Vidmu, tretji v Slovenski Bistrici, četrti pa v Murski Soboti. Po seštevku vseh štirih krogov je naslov ligaškega prvaka osvojila ekipa DP Murska Sobota (4.382), druga je bila DP Maribor (3.995), tretja DP Koper (3.006), četrta DP Celje (2.824), peta pa DP Ljubljana (2.503). DP-Ljubljana, DP-Koper in DP-Celje so tekmovale le v treh krogih.
V posamični moški konkurenci v skupini SH1, kjer so za končne uvrstitve šteli rezultati treh krogov, je prvak lige postal Jožef Franc DP-MS (1.108), drugi je bil Franc Pinter DP-MB (1.100), tretji Damjan Žerjav DP-KP (994)..
Med strelci v skupini SH2 so prva mesta osvojili strelci DP Murska Sobota. Najboljši je bil Slavko Dunaj (1.482), drugi je bil Leon Jurkovič  (1.428), tretji pa Venčeslav Bezjak (1.418).
V tej skupini sta tekmovali tudi dve strelki. Paralimpijka Veselka Pevec DP-LJ je nastopila samo v drugem krogu in zadela 334 krogov, Vesna Novak DP-CE pa v dveh krogih 682 krogov.
V streljanju z zračno pištolo je v treh krogih najboljši rezultat dosegel Gašper Peček DP-NM (814), drugo mesto je osvojil Anton Bavec DP-LJ (726), tretji je bil Metod Zakotnik DP-KR (567), četrti pa Vinko Hren DP- CE (208). Anton Bavec je nastopil v dveh krogih, Vinko Hren pa samo v enem.
Ekipe so za prva mesta prejele pokale, strelci za najboljše uvrstitve v posamičnih konkurencah po medalje.

Strelci in ekipe iz posameznih društev se bodo glede na normo udeležili državnega prvenstva.