Podelitev zlatih, srebrnih in bronastih palet in plaket za Društva

25. November 2019

Zveza likovnih društev Slovenije je 23. novembra 2019 v Delavskem domu v Trbovljah odprla zaključno razstavo likovnih del, »Zlata paleta 2019« s pridobljenimi certifikati.
Letošnje državno tekmovanje na področju ljubiteljske umetnosti je potekalo iz osnovne tehnike in grafike (risba, grafika in akvarel), klasičnega slikarstva, sodobnega slikarstva ter fotografije in kiparstva. Ob otvoritvi razstave so podelili zlate, srebrne in bronaste palete na razpisane teme: Ljubezen, Okroglo oglato in Svetlo temno. Podelili so  šest kompletov zlatih, srebrnih in bronastih palet ter 43 certifikatov. Med dobitniki certifikatov je bil tudi član Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije Željko Vertelj - Zavod ARS VIVA. Priznanje je prejel za motiv Okroglo - oglato z naslovom »Vasica« (grafika – suha igla).
Ljubitelje likovne umetnosti je nagovorila predsednica likovnih društev Klavdija Sitar,  kulturni dogodek pa popestril DUET OK Saša Korun in Marko Bezovšek.