• Šport

Paraplesalci brez želene medalje na svetovnem prvenstvu

3. December 2019

V nemškem Bonnu je od 29. novembra do 1. decembra 2019 potekalo svetovno prvenstvo v športnem paraplesu. Letošnje tekmovanje je bilo polno presežkov tako po številu plesalcev (226) kot po številu držav (26). Zastopane so bile vse celine razen Avstralije.
V močni in številni odpravi so se prvenstva pod vodstvom trenerja Andreja Novotnyja udeležil tudi slovenski plesalci, med njimi tudi Lara Nedeljkovič in Nino Batagelj iz Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine.
Kot prva se je na plesni parket zapeljal Lara Nedeljkovič in v konkurenci 29 plesalk v  kategoriji single women class 2 zasedla 18. mesto, kar je dober rezultat za njeno prvo svetovno prvenstvo.
Plesni par Sara Štirn in Nino Batagelj si je v standardnih plesih delil deveto, v kategoriji freestyle combi class 1 pa osvojil 12. mesto,.
Lara in soplesalec Klemen Dremelj sta v kategoriji standard combi class 2 končala na 16., v latinskih plesih pa na 17 mestu.