Osnovne tehnike in grafika za natečaj »Zlata paleta 2021«

11. Marec 2021

V prostorih društva GAL na Račici ob Savinji je 10. marca 2021 potekal izbor likovnih del prvega tematskega sklopa za Zlato paleto 2021.
Med prispelimi deli je tričlanska komisija v sestavi: Vesna Lenić Kreže – akademska slikarka, mag. Saša Bezjak – akademska slikarka in mag. Zoran Poznič – akademski kipar, na razstavo uvrstila 35 likovnih del Osnovnih tehnik in 36 likovnih del Grafike.
Med izbranimi deli so bile tudi grafike članov Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije: linoreza Ljudmile Turk in Metoda Zakotnika ter grafični odtis Benjamina Žnidaršiča.
Priznanja in certifikate kakovosti bo Zveza likovnih društev Slovenije podelila avtorjem na otvoritvi razstave Osnovne tehnike in Grafike v Stari galeriji DD Trbovlje, ko bo to mogoče, oziroma ko bodo sproščeni vladni ukrepi.