GOGO pohod na Plački vrh

18. April 2022

Prvi pohod v letošnjem letu akcije Gibalno ovirani gore osvajajo (GOGO), so ljubitelji pohodništva opravili 14. aprila 2022. Na zbornem mestu v vasi Plač, blizu Maribora se je zbrala pisana druščina pohodnikov akcije GOGO: InPlaninci, nevrorazlični AMA, Slepi in slabovidni po SPP, prostovoljci iz Slovenije in tujine, društva, zavodi, združenja, zveze - OŠ Starše, Zavod Hrastovec, Planinska zveza Slovenije, Zavod Manipura, Zavod Nefiks, prvič pa so se organizirano priključile članice Združenja multiple skleroze Slovenije.
Skupaj so presegli »magično število« 100 udeležencev. Na zboru so pred začetkom vsem novim udeležencem razdelili majice akcije GOGO. Med samim pohodom so udeležence neprestano opozarjali na morebitne ovire, ki so bile po poteh. Vsak posameznik je hodil ali se vozil z vozičkom po svojih fizičnih sposobnostih. Med pohodom do vrha je vladalo zelo sproščeno vzdušje, da so se nekateri malo zabavali, kot je to počela ambasadorka akcije GOGO Urška Vučak Markež.

Po dolgi in vznemirjajoči poti so se povzpeli do Plačkega vrha, ki je 508 metrov visok hrib, kjer so leta 2000 na vrhu postavili 28 metrov visoki leseni razgledni stolp (Plački stolp) z lepim razgledom. Z njega se ob jasnem in lepem vremenu lepo vidi do Donačke gore, Kozjaka, Pohorja, Lenarta, daleč v Avstrijo do Koralp, vse do Prekmurja in celo do Hrvaške meje.
Na sam stolp
se je povzpelo nekaj udeležencev, da so lahko ob lepem in sončnem vremenu občudovali čudovito naravo. Po osvojitvi vrha so se namenili do Vinogradniško izletniške kmetije Leber, kjer so imeli daljši postanek s kosilom.
Naslednji pohod bo 14. maja 2022, kjer se bodo udeleženci akcije GOGO podali do Planinskega doma na Gori Oljki.