Ekipno državno prvenstvo v hitropoteznem šahu

25. November 2019

V Murski Soboti je 23. novembra 2019 potekalo ekipno državno prvenstvo v hitropoteznem šahu. Tekmovanje je v organizaciji Zveze za šport invalidov Slovenije – Paralimpijski komite, pripravil Sonček – ŠDCP.
V moški konkurenci je po Bergerjevem sistemu tekmovalo 10 ekip, med ženskami pa tri, ki so igrale v dvokrožnem sistemu. Šahistke in šahisti so za posamične partije imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani in slepi pa dvanajst minut.
V ženski konkurenci je slavila ekipa iz DI Muta, med moškimi je naslov državnih prvakov osvojila ekipa iz DI Zagorje. Ekipa Zveze paraplegikov Slovenije je s sedmimi točkami in tremi igralci (zbolel je Ljubiša Gajič) zasedla deveto mesto. Tekmovali so – Adam Dmitrovič (Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine), Franc Pinter (Društvo paraplegikov Podravja) in Ivica Vukadin (Društvo paraplegikov Gorenjske).