Drugi krog šahovske lige ZPS-Gradex

21. Februar 2023

Društvo paraplegikov Gorenjske je 21. februarja 2023 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo drug krog v šahovski ligi ZPS-Gradex. V gostišču Marinšek v Naklem se je zbralo 19 šahistov iz šestih lokalnih društev Zveze, med njimi tudi šahistka iz Društva paraplegikov Istre in Krasa.
Šahisti so v sedmih krogih za razmišljanje posamičnih partij imeli na voljo 10, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa 12 minut.
Rezultati ekipno:
Prvo mesto sta si razdelili ekipi DP Maribor in DP Ljubljana (13,5 točk), tretja je bila DP Celje (12 točk), četrta DP Kranj (8,5 točk), peta DP Novo mesto (8 točk), šesta pa DP Koper (4 točke).
Rezultati posamično:
V posamični konkurenci je bil najboljši Ivica Vukadin 5,5 točk (DP- KR) na drugo mesto se je uvrstil  Adam Dmitrovič – DP-LJ (5 točk), na tretje pa Blaž Kuhar – DP-MB (5 točk).
Tekmovanje je brez zapletov vodil arbiter Silvo Simončič.