Dolinarjeva in Kancler državna prvaka v paranamiznem tenisu

22. Oktober 2019

V športnem centru Livada (Novo mesto) je 19. oktobra 2019 potekalo državno prvenstvo v paranamiznem tenisu za invalide.
Med številnimi igralci te priljubljene športne panoge so nastopili tudi igralci pokrajinskih društev Zveze paraplegike Slovenije – Andreja Dolinar, Barbara Meglič in Primož kancler.
Naslov državne prvakinje v ženski kategoriji NT 4-5 je osvojila Andreja Dolinar, na drugo mesto se je uvrstila Barbara Meglič tretja pa je bila Bogomira Jakin. Dolinarjeva je tekmovala tudi v kategoriji NT OPEN in zasedla tretje mesto.
V moški konkurenci NT 1-5 je zmagal Primož Kancler, drugi je bil Edi Ravnjak tretji pa Edi Žnidar.
Tekmovanje je organizirala Zveza za šport invalidov Slovenije Paralimpijski komite, izvedlo pa ga je Športno društvo SU.
Medalje in pokale sta podelila Dolores Kores – direktorica Zavoda za šport Novo mesto in Darko Jakobčič – predstavnik sponzorja ŠD SU.
Športni dogodek je popestrila Glasbena šola Osminka in mlada pevka Aja Koblar Tutič.