• Šport

Dolinarjeva in Jereb državna prvaka v paranamiznem tenisu v svojih kategorija

18. Oktober 2022

Zveza za šport invalidov Slovenije – Slovenski paralimpijski komite je v sodelovanju s Športnim društvom SU Novo mesto 15. oktobra 2022 organizirala državno prvenstvo v paranamiznem tenisu.
V športnem centru Livada so se tekmovanja udeležili tudi nekateri člani pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije.
V ženski kategoriji NT5 je naslov državne prvakinje osvojila Andreja Dolinar (Društvo paraplegikov Gorenjske), ki je nastopila tudi v kategoriji open in zasedla drugo mesto. V tej kategoriji je zmagala Milana Krmelj, tretja pa je bila Karin Praček.
V moški kategoriji NT1-NT3 je državni prvak postal Peter Jereb (Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine), drugi je bil Gašper Mlakar.
Na otvoritveni slovesnosti sta vse nastopajoče nagovorila podžupan Novega mesta Boštjan Grabler in strokovni sodelavec Zvezieza šport invalidov Slovenije-Slovenski paralimpijski komite Žiga Kobaševič.