Boštjan Ceglar državni prvak v ribolovu

5. Julij 2022

Na Škalskem jezeru v Velenju je 2. julija 2022 potekalo državno prvenstvo v ribolovu, ki ga je organizirala Zveza za šport invalidov Slovenije-Slovenski paralimpijski komite. Tekmovanja se je udeležilo 43 tekmovalcev, med njimi tudi 11 ribičev iz pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije – Venčeslav Bezjak DP-MS, Franc Simonič DP-MB, Rudi Centrih DP-CE, Boštjan Ceglar DP-LJ, Miran Jernejšek DP-MB, Franc Borovnjak DP-MS, Tone Urbanc DP-CE, Leon Jurkovič DP-MS, Gašper Peček DP-NM, Zdenko Lilek DP-MB, Peter Kralj DP-LJ.
Naslov državnega prvaka je osvojil Boštjan Ceglar (680 gr.), drugi je bil Leon Jurkovič (438 gr.), tretji pa Gašper Peček (309 gr.).
Za nemoteno tekmovanje so skrbeli sodniki Niko Vivod, Zdenko Mikac in Stane Špegel.